Touhou - Hifuu Club Activity Record - The Sealed Esoteric History

Touhou
Hifuu Club Activity Record - The Sealed Esoteric History

Sakin bir Dünya üzerinde geçirilen sakin bir gün sırasında gelişen teknolojinin ışığında ay'a seyahate gitmeyen iki kızın hayatı ile giriş yapılır. Ay ile ilgili bilinen Youkai hikayeleri bu kızların merak konusu olmuştur. Kızlar bu hikayeleri konuşurken geçmişte bu hikayelerin kaynağında geçen olaylar ve yaşanan savaşta gün yüzüne çıkarak günümüz hikayesinde kendini göstermektedir.

Touhou hikayelerinin diğer tarafına hoş geldiniz.
Bu seriyi oluşturan resmi grubun Kyoto Fantasy Troupe olduğunu söylerken türkçe çevirilerini yapan resmi çevirmenleri olduğumu da hatırlatırım. Nasıl mı? Bu izlediğini çeviri gelecek Hakureicon'da yapılacak yeni Bluray diskin menüsünde olacaktır ve ayrıca mangasının çevirimini de yapmaktayım. Tamamladıktan sonra Hakureicon ve internet üzerinden satışa çıkacaktır.
(Daha sonra bir kaç tanesini hediye edebilirim)

Türkçe Bölümleri
Bölüm 1 - Ay'a Seyahat

Bölüm 2
C90'da çıktı ama yayın ve çeviri için japonca dublajını bekliyorum.

Devam edecektir.

3 yorum:

 1. Yaaa 2.bölüm ne zaman gelecek acaba 2019'un son aylarından sesleniyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 47 dakika ve birazda fazla sakin geçtiği için izlediğimden beri çevirmeyi pek düşünmüyorum aslında. Yine de memories of phantasm de güncelle geldiğimde ve çevirecek bir şey olmazsa ancak o zaman geçebilirim diye düşünüyorum.
   Diğer taraftan ilk bölümün resmi dvd ekibi çeviriyi aldıktan sonra işleri bitip söz verildiği gibi dvd seti, figür ve mangaları yollamadıkları için birazda soğudum denebilir.
   Çinlilerde iyi yapmaya başladılar ama hikaye konusuna biraz daha çalışmalılar ve heyecanı devam ettirmeliler.

   Sil